Kompletní látkové vybavení sálu obce Rynholec

< zpět na přehled

Vybavení kutlurního sálu obce Rynholec probíhalo ve 2 etapách. Sál byl čerstvě po rekonstrukci a tak bylo nejdříve zapotřebí zajistit funkčnost jeviště. Byly instalovány nové maskovácí závěsy a hlavní opona. Obec šla s dobou a využila elektromotorického ovládání hlavní opony. Tato lze ovládat tlačítkem na zdi, ale i kdekoliv ze sálu bezdrátově dálkovým ovladačem.

Použitý materiál byl standardní bavlněný jevištní samet v gramáži 350g/m2 s permanentní protpožární úpravou.

V druhé etapě bylo zapotřebí vyřešit velice mizernou akustiku sálu, který se rovněž využívá jako sportoviště. Bylo tedy zapotřebí najít kompromis mezi funčkností, vzhledem a akustikou a myslím, že se takový kompromís nalezl. Největší rovné plochy a rohy sálu se zakryly řaseným sametem v barvě opony. Zadní stěnu sálu, která je první překážkou proti připadnému ozvučení, možné v případě hudebních produkcí zakrýt celou.

Zakázka probíhala na klíč, včetně dodání a uchycení veškerých potřebných prvků.


"Obec Rynholec realizovala v letech 2018-2019 celkovou rekonstrukci objektu bývalé sokolovny, kterou získala darem, ale ve značně žalostném stavu. Rekonstrukce se povedla a vedení obce stálo před rozhodnutím, jak objekt zkrášlit, ale také akusticky vylepšit. Bylo rozhodnuto o instalaci nové jevištní opony, která v minulosti v objektu také byla.

V poptávacím řízení jsme se dostali z několika možností na firmu Divadelní opony s.r.o., se kterou byla od samého začátku skvělá spolupráce, především z důvodu seriózního a rychlého jednání, na rozdíl od některých jiných společností.

Po výběru látky a tvaru opony bylo vše během krátké doby provedeno. Sokolovna získala úplně nový ráz, občanům se moc líbila, ale akustika prostoru se zlepšila ne tak, jak bychom potřebovali. Tady velice ochotně poradil a doporučil řešení jednatel společnosti pan Zdeněk Jirovský - byly nainstalovány ještě další díly látkového vybavení hlavního sálu sokolovny, no a výsledek? Jedním slovem - super!

V krátkém čase po instalaci proběhly v sokolovně dvě hudební produkce s maximální spokojeností hudebníků i posluchačů- Za takto provedenou kvalitní a nádhernou práci nezbývá nic jiného, než poděkovat a případným dalším zájemcům o podobné služby společnosti Divadelní opony s.r.o. doporučit."

Jaromír Dyntar
Starosta