Oddělení prostoru herny v kancelářích Florentinum Praha (P3 Logistics Parks)

< zpět na přehled

Zadání klienta bylo vizuální a akustické oddělení prostoru herny v kancelářích společnosti P3 Logistics Parks v pražském Florentinu.

Jelikož si zakládám na maximální upřímnosti k zákazníkovi, upozornil jsem paní Vrecionovou, že akustický závěs bohužel nemá akusticky izolační schopnost. Minimálně ne takovou, jakou zákazník běžně očekává. I přesto jsme však alespoň splnili vizuální funkci a zároveň se pokusili v co nejvyšší míře dosáhnout i funkce akustické.

Zvolené řešení bylo použití oboustranného závěsu z trevírového sametu gramáže 380g/m2. Tento materiál poskytuje výborné výsledky v akustické pohltivosti (nikoliv však neprůzvučnosti, toho dosahuje železobetonová stěna), vizuálním efektu (široká paleta barev a luxusní vzhled) a zároveň v odolnosti (vysoká hodnota otěru 100.000 martindale a možnost praní bez ztráty svých vlastností – včetně samozhášivosti). Samozhášivost je podmínkou v instalaci závěsů do veřejných prostor podle platných požárních norem.

Závěsy byly pověšeny na robustní hliníkové kolejnice s pohodlnou manipulací i velmi težkých závěsů. Vzhledem k oboustrannému řešení a řasení +50% přesahoval pohledový čtvereční metr závěsu váhu 1kg.


"Řešili jsme akustické oddělení dvou částí open space ve firmě. Pan Jirovský mi jako jediný z dodavatelů, které jsme poptávali, narovinu řekl, co máme od akustických závěsů čekat, tedy že nesplní naše původní požadavky. Tím si sice zprvu zmařil zakázku, ale jelikož jsme se nakonec rozhodli akustický závěs přeci jen využít, byla tato firma (právě díky prvotní upřímnosti) jasnou volbou. A nelitovali jsme. Precizní provedení, skvělá domluva a vysoká kvalita. :)"

Dominika Vrecionová
Office coordinator